Olimpijski komite Slovenije, Združenje športnih zvez in Atletska zveza Slovenije so povabile vse slovenske vrtce, da se pridružijo posebnemu dogodku, ki je namenjen promociji športa, teka in gibanja. Tek je ena od odličnih možnosti, zato so 10. aprila 2015 otroci pretekli 100 m, ki je hkrati tudi uradna olimpijska disciplina. Na 100 m sta tekli dve skupini in sicer skupina Medvedki, in skupina Mucki . Označili smo začetek in konec proge. Otroci so tekli po poljski poti med njivo in travnikom. Videlo se je, da so navdušeni, saj so se trudili teči na vso moč od začetka do konca.

Otroci iz skupine Pikapolonice so odšli v gozd, otroci iz skupine Veverice na izlet v naravo, otroci iz skupine Čebelice pa k reki Radovni. Prav vsi so preživeli dopoldne v športnem duhu.