Ob praznovanjih se ponavadi kaj dobrega poje. Še prej pa je treba jedi pripraviti. Odločili smo se, da bomo letošnji jesenski teden popestrili s pripravo jesenske juhe in jabolčnega zavitka.

Otroci starejših treh skupin so od doma prinesli po en kos zelenjave za juho, nekaj pa smo jo dobili v vrtčevski kuhinji. Na vrtičku so čakale buče, stročji fižol, korenjček in peteršilj. Zelenjavo so otroci z vzgojiteljicami očistili, ter narezali na koščke. Sicer bi juho skuhali na igrišču v velikem kotlu, ker  pa je deževalo, smo kotel z juho dali pod streho. Otroci so jo s slastjo pojedli za kosilo.

Prav tako slasten je bil tudi jabolčni zavitek. Otroci so jabolka pobrali pod vrtčevsko jablano. Ker so bili to mlajši otroci, so jabolka strokovne delavke narezale na koščke, nato so otroci pomagali spuščati koščke v rezalnik, ki jih je naribal. Položili so jih na testo, ter ga zavili. Otroci so ves čas pazljivo spremljali postopek. Ko so bili zavitki v pekaču, so ga odnesli v kuhinjo.