PREDAVANJE: STARŠI – ROPARJI IZKUŠENJ SVOJIH OTROK

Ladja je najbolj varna v pristanišču in naši otroci so najbolj obvarovani, če so stalno pri nas doma. A ladja je narejena za plovbo po razburkanem morju in otroci so namenjeni, da odidejo v življenje.

Tako kot mora ladja odpluti iz pristanišča, da opravi svoje poslanstvo, tako morajo otroci oditi od doma v svet, ki pa je poln viharjev, razburkanega morja ter skušnjav, ki še nikoli niso bile tako velike. Na vse to moramo starši pripraviti svoje otroke.

Starši prav gotovo ne želimo namerno oropati svojih otrok pomembnih izkušenj. A vendarle se zdi, da je nekaj v zraku, kar nam preprečuje, da bi jim omogočili izkušnje. Namesto tega jim počasi in vztrajno krademo izkušnje kot so samostojnostodgovornostodločanjepobiranje po padcihnaporreševanje problemovizbira poti … Vzamemo jim celo izkušnjo otroštva.

Vabimo vas, da se udeležite predavanja Aleša Čerina, moža, očeta štirih otrok, predavatelja, skavta.

Predavanje bo v ponedeljek, 1. oktobra 2018, ob 17. uri v avli šole.

Lep pozdrav.