Pred petdesetimi leti se je pričela pisati zgodovina Vrtca Gorje. Prvi zapis v Kroniki, ki jo hranimo v vrtcu, sega v šolsko leto 1970/71. Zapisano je, da je bila otvoritev Vzgojno varstvene enote (VVE) Gorje 28. avgusta 1970, na krajevni praznik KS Gorje.

VVE je pričela z delom 1. oktobra 1970. Vključenih je bilo 45 otrok, ki so bili razdeljeni v dve skupini – starejši mešani oddelek in mlajši mešani oddelek. Danes pa vrtec obiskuje kar 7 skupin otrok.

Dan pred 50. rojstnim dnem vrtca je ekipa gospoda župana na igrišču postavila mlaj. Postavljanje je potekalo na tradicionalen način, ročno, brez uporabe kakršnekoli sodobne tehnologije. Strokovne delavke pa smo poskrbele za okrasitev mlaja, ki je visok kar 13 metrov. Na praznični dan so v vrtcu otroke pričakali baloni ter sladoled za 50 let. Praznovali bomo preko celega leta in se veselili skupnega druženja.

Vse najboljše, naš dragi vrtec in pogumno naprej v nova lepa leta!

Dostopnost