Vizija in prednostne naloge

VIZIJA VRTCA

VZGOJITELJI V SODELOVANJU S STARŠI S SPOŠTOVANJEM, SPREJEMANJEM, USTVARJALNOSTJO IN INOVATIVNOSTJO VZGAJAMO OTROKE, DA BODO ODRASLI V ODGOVORNE SOUSTVARJALCE ZADOVOLJNE DRUŽBE.

PREDNOSTNE NALOGE v šolskem letu 2023-24

EKO VRTEC KOT NAČIN ŽIVLJENJA Vrtec Gorje je nosilec zelene eko zastave in tudi v letošnjem letu bomo nadaljujemo z eko vsebinami v sklopu Eko šole. Skupine bodo izvajale posamezne podprojekte iz nabora eko portala. Skupen eko projekt vseh skupin bo nadaljevanje lanskega uspešnega Mlekastičnega tedna. Potekal bo prvi teden v juniju.

ODPRTO UČNO OKOLJE V NARAVI Čim več aktivnosti izvajamo na prostem in se trudimo izkoristiti naravne danosti našega kraja. Gibanje v naravnem okolju, raziskovanje in igra v naravi, spontano aktivira vsa področja otrokovega razvoja.

Z obiski gozdne hiške in njene okolice si prizadevamo k oblikovanju otrok za zavedanje in občutenje sveta okoli sebe. Strokovne delavke v vzgojno delo vpletajo vsebine, s katerimi vplivajo na oblikovanje otrokovega pozitivnega odnosa do okolja, narave, človeka, v izhodišču pa do samega sebe.

GIBAMO SE IN SMO ZDRAVI Vsebine zajemajo celotno področje gibanja, ki je neposredno vezano na zdravje – v naravi in v prostorih vrtca, oziroma šole.

V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo celo življenje. Zdravje v otroštvu pa določa zdravje v celotnem življenju posameznika in vpliva tudi na naslednje generacije. Ključnega pomena je obdobje do 6. leta starosti.

Posamezne skupine se bodo vključile v projekt Zdravje v vrtcu (NIJZ).

Vključili se bomo v slovensko akcijo Množični tek otrok na 100m – Začni mlad, tekmuj pošteno. Akcijo organizira Atletska zveza Slovenije. Otroke spodbuja k atletskim korakom in sodelujoče želi ozavestiti o pomenu zdravega načina življenja.

IZDELAJMO SAMI bo rdeča nit tega šolskega leta. Preizkušali se bomo v različnih uporabnih dejavnostih in si med seboj izmenjavali ideje o tem, česa vse se lahko lotimo sami.