V torek, 20. oktobra 2015 ob 17. uri vas vabimo na predavanje univ. dipl. psih. Lee Beznik z naslovom »Najpogostejše napake pri vzgoji in posledice nepravilne vzgoje.«

Predavanje bo v avli šole.

Na podlagi konkretnih, vsakdanjih primerov bo staršem predstavila najpogostejše vzgojne napake in jim prikazala, kako se neprimerna vzgoja lahko odraža v poznejših letih.

Zagotovo lahko trdimo, da smo straši prvi ter najpomembnejši otrokovi učitelji in družina je najpomembnejša šola za življenje. V njej otrok pridobi osnovna znanja o ljudeh, o medsebojnih odnosih ter odnosu do sebe in do življenja nasploh. V družini pridobimo prve izkušnje, ki jih uporabljamo celo življenje. Prav za to je vzgoja otroka ena najbolj odgovornih nalog v življenju.

Vzgojne napake dela vsak starš, tudi najboljši med njimi. V kolikor gre samo za posamezne vzgojne napake, jih otrok prenese brez velike škode za svoj razvoj. Če pa se te vzgojne napake ponavljajo vsakodnevno, to preraste v nepravilno vzgojo…

… popustljiva ali prestroga vzgoja ima na otrokov razvoj lahko neželene posledice.