S tečajem plavanja zaključujemo izvedbo treh tečajev, ki tekom leta potekajo v vrtcu. Plavanje poteka  v bazenu v Radovljici, pod vodstvom trenerjev plavanja iz Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica. Otroci so odpravili strah pred vodo, najpogumnejši pa so postali že pravi plavalci.

Jeseni so otroci pričeli z drsanjem. Trenerji iz HDD Bled so navdušili otroke za šport na drsalkah. Otroci so si najprej pomagali s stoli, proti koncu tedna pa so bili vse bolj spretni in vsi drsali samostojno.

V januarju smo v pretopli zimi iskali sneg in ga na koncu našli na blejski Straži. Vzgojiteljice so otroke spremljale na sedežnici, da je tečaj potekal neovirano. Otrokom je omogočil veselo in varno smučanje, za kar so najbolj poskrbeli Sporty-jevi učitelji. Zaključek smučanja si je ogledal tudi župan občine Gorje gospod Peter Torkar in otrokom zaželel uspešno smučanje.

Vsi trije tečaji potekajo v dopoldanskem času in v petih dneh kontinuiranega strokovnega dela športnih učiteljev in vaditeljev, se otroci spoznajo s posamezno veščino ter pridobijo, oziroma izpopolnijo svoje znanje. Ob zaključkih posameznih tečajev so povabljeni starši, da si ogledajo napredek svojih otrok.

Občina Gorje že vrsto let pokrije stroške vseh treh tečajev, za kar smo jim v vrtcu resnično hvaležni, saj izvedba tovrstnih dejavnosti omogoča izpolnjevanje načela enakih možnosti za vse otroke eno leto pred vstopom v šolo. Prav tako so jim hvaležni tudi starši, saj z udeležbo otroka na vseh treh tečajih prihranijo okrog 210 evrov.

2015-11-06 13.32.47 2015-11-06 10.32.50 2015-11-06 10.25.33
CAM08293 CAM08235 CAM08296