Ples Diradi čindara je potekal v treh skupinah. Najprej so v večnamenskem prostoru otroci iz skupin Veverice in Pikapolonice vadili EKO himno. Predstavili so jo na Brdu, ko je bilo praznovanje 20-letnice EKO šole v Sloveniji, nadaljevali so s plesom. Po vijuganju po prostoru, so se preizkusili tudi v hoji pod mostom.V drugi skupini so bili združeni otroci iz skupine Medvedki in Mucki. Tudi oni so ob petju in poslušanju kljunaste flavte zvijali kačo. Ker so imeli nekaj težav z držanjem za roko, se je polovica otrok gibala, druga polovica pa jih je spremljala s ploskanjem. Najmlajši otroci iz skupine Čebelice so bili sami brez ostalih dveh skupin. Ob petju so najprej razgibali dlani in noge, nato so se v kači podali po prostoru. Igra je bila otrokom zanimiva. Sodelovali so z veseljem in v vseh skupinah vsi otroci.