EKO šola Slovenije je 26. septembra 2016 praznovala 20-letnico delovanja. Z EKO šolo vrtec sodeluje od leta 2005. Zeleno EKO zastavo si je prislužil leta 2008, ko je imel svojo EKO listino, EKO maskoto in EKO himno. Osnovna šola Gorje je prvič prejela zeleno zastavo prav na slovesni prireditvi na Brdu. Otroci iz skupin Pikapolonice in Veverice so se 14 dni pod vodstvom vzgojiteljice Tatjane Skumavc skrbno pripravljali na nastop.  Z odra se je iz otroških grl  zaslišala EKO himna vrtca Gorje. Tatjana je dirigentsko vlogo izvrstno opravila. Ko je ubrano petje utihnilo, se je v dvorani zaslišalo glasno ploskanje.  Otroci so se zadovoljni vrnili z odra, bogatejši za občutke pomembnosti, lastne vrednosti, zaupanja vase,  in veselja. Prisluhnil jim je sam predsednik vlade dr. Miro Cerar.

CAM09585 CAM09586 CAM09582