V petek, 27. januarja smo zaključili smučarski tečaj. Za učenje smučarskih veščin je poskrbela Športna agencija Sporty s pomočjo strokovnih delavk vrtca. Otroci so nove gibalne vzorce osvajali od ponedeljka do petka. Do smučišča Straža na Bledu so  se vozili z avtobusom. Smuči, čelade in smučarske čevlje so puščali ob smučišču v ogrevani sobi. Da so bili otroci resnično dobro varovani, so jih na sedežnici spremljale strokovne delavke. Poskrbljeno je bilo tudi za prijetno vzdušje, ki je sevalo od učiteljev smučanja ter vzgojiteljic. V pravem smučarskem vzdušju je potekal tudi zadnji dan, ko je  bila na sporedu prava tekma. Nastopili so vsi otroci. Najbolj so navdušili, otroci, ki so v tem tednu prvič stali na smučeh. Videli smo, kako so se samozavestno odpeljali po klancu in naredili tri zavoje. Prav vsak otrok je pokazal napredek pri osvajanju smučarskih veščin. Tekmo si je prišlo ogledat večina staršev in  nekaj starih staršev otrok. Glasno so navijali za tekmovalce in jih spodbujali pri zavojih. Tekmo je spremljal tudi  župan občine Gorje gospod Peter Torkar. Ob koncu je z  vsakim otrokom izmenjal nekaj besed in jim čestital za prizadevanje pri smučanju. Ivica Knaflič, pomočnica ravnatelja, se je ob tej priložnosti zahvalila občini Gorje za sredstva, ki jih vsako leto nameni vrtcu za izvedbo tečajev smučanja, drsanja in plavanja ter agenciji Sporty za varno in uspešno izveden tečaj. Tečaj je bil namenjen otrokom, ki bodo jeseni 2017 odšli v prvi razred.

2Straža_jan.2017 1Straža_jan. 2017 CAM10537
CAM10550 CAM10544 CAM10549