Na obisk slovenskega izobraževalnega olimpijskega komiteja  so odšli otroci iz skupin Pikapolonice in Veverice. Prijazno sta nas sprejela Aleš Šolar in njegova sodelavka Rosana Bučar. Za otroke sta pripravila Olimpijsko urico. Otroci so preko filma prepoznavali olimpijsko zgodovino, olimpijsko simboliko in olimpijske športe.  Od blizu so si ogledali originalne olimpijske bakle, olimpijsko zastavo in maskote. Najbolj so bili presenečeni in navdušeni, ko jih je obiskal pravi Foksi, maskota Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez. Šel je do vseh otrok in jim dal petko. Pomemben del olimpijske urice je bila tudi gibalna dejavnost. Otroci so se igrali igre štafet, v drugi skupini pa so se preizkušali v smučanju v parih na dveh smučkah. Večina otrok je hitro prepoznala, da se morajo v paru uskladiti in sodelovati, drugače ne gre nikamor. Skupini sta se zamenjali, tako, da so imeli vsi možnost sodelovati v vseh dejavnostih. Otroci so imeli dovolj časa, da so si lahko ogledali tudi športno opremo iz preteklih olimpijskih iger ter medalje na posebnem osvetlitvenem panoju. Ob izvajanju nalog sta jih mentorja spodbujala k sledenju načelom športnih vrednot odličnosti, sodelovanja, prijateljstva in upoštevanju pravil igre.

Zahvalili smo se za prisrčen sprejem in za vse lepe občutke, ki smo jih dobili na olimpijski urici. Otroci se bodo verjetno spomnili, ko bodo s starši šli mimo stavbe olimpijskega izobraževalnega centra v Ljubljani in jih povabili, da gredo skupaj pogledat Foksija. Ogled je brezplačen. Poleg olimpijskih eksponatov je možno doživeti tudi simulacijo smučarskih skokov in alpskega smučanja.