Smučarskega tečaja se vsako leto udeležujejo najstarejši otroci, ki jeseni prvič stopijo med šolske klopi. Tečaje s pomočjo Športne agencije Sporty organizira vrtec, stroške tečaja plača občina Gorje, pri tem pa se držimo načela enakih možnosti za vse otroke. Prvi dan nas je pozdravilo ponedeljkovo, sončno jutro. V velikem pričakovanju smo se odpeljali na Pokljuko. Ob 9. uri je bilo smučišče obsijano s sončnimi žarki, ki so nam pomahali, tudi ob 11. 30 uri, ko smo zapuščali smučišče pod Jelko.

Tečaj se je pričel z vajami za ogrevanje, delitvijo otrok po skupinah. Hitro je bila oblikovana skupina spretnejših smučarjev, ki so pričeli z vajami na vlečnici. Najprej na kratki, nato še daljši otroški vlečnici. Ostali otroci so se mudili najprej z eno smučko, nato z obema in tudi oni so si v hrib pomagali z vlečnico. Smučarska učiteljica jim je pomagala pri varnem spustu po hribu navzdol. Vsi otroci so bili zadovoljni, veseli. Komaj so čakali, da naslednji dan spet stopijo na smuči.