V letošnjem šolskem letu so v projektu Zdravje v vrtcu aktivno sodelovale 4 skupine, ena iz prvega in tri iz drugega starostnega obdobja. V vseh skupinah našega vrtca pa se dejavnosti Zdravja v vrtcu prepletajo čez celo leto. Rdeča nit letos je bila: Krepim (oblikujem) sebe in svojo skupnost. Velik poudarek smo še vedno imeli na higieni rok in zdravja, spoštovanju medosebnih odnosov, poudarjeni skrbi za svoje zdravje in zdravje ljudi okoli nas. Spoznali smo, kako skrbimo za osebno higieno, kako ustrezno uničimo bakterije in viruse (razni poizkusi), kako pripravimo prostor za naše dobro počutje ter kako je spanje/počitek pomemben za naše telo. Veliko smo se gibali v naravi, raziskovali travnike in gozd. Tam smo se igrali razne igre, spoznavali travniške zdravilne rastline, jih nabrali in posušili, potem pa iz njih na različne načine pripravili čaj in sok. Včasih smo na čajanko v naravi povabili prijatelje iz sosednjih skupin. Uživali smo v travniški jogi in razvijali umetnost z land art. Naučili smo se veliko pesmic, otrokom je bila najbolj všeč »Kje je palček?«. Okušali smo različno hrano, se o njej pogovarjali in jo skupaj uvrstili v prehransko piramido. Obiskali smo bližnje kmetije in Vrt okusov – Garden of tastes. Otroci so ugotovili, da je zdrava in lokalno pridelana hrana zelo okusna.

Alenka Sodja