V projektu Zdravje v vrtcu je aktivno sodelovalo 5 skupin, se pa dejavnosti povezane z Zdravjem v vrtcu prepletajo v vseh skupinah čez celo leto. Letos je bila rdeča nit: »Prihodnost je moja«. V našem vrtcu smo dali velik pomen predvsem na gibanje in naravo, saj smo mnenja, da je raznoliko gibanje v predšolskem obdobju izjemnega pomena. V naš vsakdan so bile vpletene različne oblike gibanja, sprehodi v naravi, igre na igrišču, izvajali smo vadbene ure v telovadnici ali večnamenskem prostora, pripravili poligone na prostem in v igralnicah, razgibavali smo se z rekviziti ali brez, se igrali glasbeno-gibalne igre, vnašali elemente joge za otroke in vaje za umiritev BrainGym. Opazovali smo naravo in njene spremembe, spoznali letne čase, se pogovarjali o pomenu narave za nas in za živali ter naši skrbi za naravo. Pobirali smo sadove narave in si pripravili razne napitke, namaze, juhe ter se pogovarjali o pomembnosti uživanja sadja in zelenjave. V najmlajših skupinah smo se učili samostojnosti pri osebni higieni ter samostojnosti pri slačenju in oblačenju.

Alenka Sodja