Spoštovani starši,

vlada RS je zaradi poslabšanja epidemioloških razmer v državi v četrtek, 22. 10. 2020 sprejela odločitev o novih, še strožjih ukrepih za zajezitev širjenja okužb s Covid-19. Med drugim je sprejeta odločitev, da se vzgojno-izobraževalni zavodi s ponedeljkom, 26. 10. 2020 ZAPREJO, predvidoma za en teden. Prepoved zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja določa Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih, sprejet danes, v petek, 23. 10. 2020, s pričetkom veljavnosti v ponedeljek, 26. 10. 2020 (odlok bo predivoma še danes objavljen v uradnem listu).
Vzgojno-izobraževalni zavodi morajo pri izvajanju dejavnosti upoštevati priporočene smernice ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki so objavljena na spletni strani NIJZ (https://www.nijz.si/sl/sproscanje-ukrepov-covid-19).

Zaradi preprečitve nadaljnjega širjenja virusa SARS CoV-2 so vsi vrtci od 26. oktobra 2020 dalje ZAPRTI.

Za starše, ki morajo v naslednjem tednu delati, delodajalec pa jim dela ne more omogočiti na daljavo, lahko župani sprejmejo sklep, s katerim določijo izjemo od zaprtja vrtcev in organizirajo delovanje vrtca v minimalnem obsegu, ki je namenjen samo staršem, ki NUJNO potrebujejo varstvo otrok. Gre za starše, ki delajo pri delodajalcih, ki opravljajo dela, ki so pomembna za delovanje družbe in države (kot npr. zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji ter v službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva…), kar je upoštevano tudi pri ukrepih Vlade RS, kot dovoljeno odstopanje od splošnih omejitev zbiranja in gibanja ljudi ter opravljanja posameznih dejavnosti

Potrebo po nujnem varstvu morata s potrdilom delodajalca izkazati OBA starša.

Potrebe po nujnem varstvu za prihodnji teden smo od staršev že pridobili. Prosimo, da ob prihodu otroka v vrtec poleg potrdil delodajalca za oba starša, predložite tudi podpisano izjavo o zdravstvenem stanju otroka – obe predlogi sta v priponki.

Obenem ponovno poudarjamo, da v vrtec pripeljite le zdravega otroka. Po možnosti naj otroka pripelje in odpelje ista zdrava oseba iz skupnega gospodinjstva. Prav tako vas prosimo, da se v vrtcu zadržujete najkrajši možen čas. Poskrbite za nošenje zaščitne maske in razkuževanje rok.

O vseh nadaljnjih ukrepih vas bomo seznanjali prek aplikacije eAsistent in z objavami na spletni strani.

Skupaj bomo zmogli!

Lep poZDRAV!

vodstvo Vrtca Gorje

Potrdilo_delodajalca_nujno_varstvo

IZJAVA nova

 

 

 

Dostopnost